HABERLER

BI/DW SIG Etkinliği 2013

kolaj-bidw13

TROUG’un en çok ilgi çeken etkinliği olan Business Intelligence / Data Warehouse Özel İlgi Grubu etkinliği, yine yüksek katılım ve renkli sunumlar ile başarılı bir şekilde gerçekleşti. Bu yıl İTÜ Teknokent Arı3′de yaptığımız etkinlikde, yine çok deneyimli konuşmacı arkadaşlarımız yer aldı.

Konuçmacı arkadaşlarımızın bu etkinliğe özel olarak yaptıkları hazırlık ve güzel içerik seçimleri neticesinde çok yönlü ve geniş içeriğe sahip bir gün geçirdik. Tonguç Yılmaz’ın açılış ve moderatörlüğü ilerleyen sunumlarda birçok yeni bilgi edindik. Ersin İhsan Ünkar’ın Big Data ve Hadoop konusunda derin ancak konsantra sunumu oldukça faydalı oldu. Exadata ile ilgili son derece doyurucu bir sunum yapan Ferhat Şengönül ise bu konuda merak edilen konulara nokta atışları ile katılımcıların ufkunu açtı. Intellica’dan Ahmet Gök ise Vari ambarı uygulamarı ve Ad-Hoc sorgularda verimlilik konusundaki deneyimlerini bizimle paylaştı.

Sanem Seren Sever’in her geçen gün hayatımızdaki yerini arttıran Big Data ve bu alandaki sorunlarımızla nasıl başa çıkabileceğimize dair taktikler içeren sunumu, Mehmet Onur Sarkan’ın Data Mining nedir, ne değildir çok net olarak anlamamızı sağlayan sunumu güne değer katan sunumlar oldu. Ayrıca Özgür Macit’in kendine has tarzı ile yaptığı SQL Tuning sunumu ise hem neşesi hem de içeriği ile ilgi gören bir başka sunum oldu.

Etkinlik programına ve yapılan sunumların pdf halindeki dosyalarına aşağıdaki listelerden ulaşabilirsiniz. Hem bu içerikler hem de diğer konular ile ilgili bizimle iletişime geçebilirsiniz. Linked grubumuza katılmak için bu linke tıklayın.

Bu yıl Intellica’nın ana sponsorluğunda gerçekleşen etkinlik’de, Arı 3’ün atmosferi ve eşsiz boğaz manzarası ile bizi bir parçada dinlendiren bir etkinlik yaşamamızı sağladığı için Intellica’nın teşekkür ediyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı