HABERLER

Database Administration SIG 2015

dbasigBMO ve IKU IEEE Ortak etkinliğimiz 75’ye yakın katılımcı ile İstanbul Kültür Üniversitesi Prof. Dr. Önder Öztunalı Konferans Salonunda gerçekleşti. BMO İstanbul Şube sorumlusu Faith Çiftçi’nin açılış konuşması ile başlayan etkinlikte ilk konuşmayı Gökhan Atıl yaptı. Oracle 12c Database In-Memory ile ilgili bilgilerin verildiği sunumdan sonra Baki Şahin Real Application Testing kullanımındaki deneyimlerini ve sorunsuz bir upgrade geçisinde doğru test yapılmasının önemini anlattı. Öğleden sonraki ilk sunumda Ercan Üret, Oracle’ı tanıttı ve 12c ile gelen yeniliklerden bahsetti. Onur Çınar’ın veritabanı ve güvenlik ile ilgili sunumunu sonrası Orhan Eripek veritabanı yönetiminde önemli teknikleri anlattı.

panel

Baki Şahin, Yalım Gerger, Gökhan Atıl, Orhan Eripek, Talip Hakan Öztürk’ün katılımıyla gerçekleştiren panelde seminere katılanlardan gelen sorular cevaplandı. Ayrıca etkinlik sonunda, katılımcılara çekilişle TROUG ve BMO tshirtleri ve ajanda hediye edildi.

 

Etkinlikte yapılan sunumlar:

Oracle 12c Database In-Memory – Gökhan Atıl
Oracle Real Application Testing Kullanımı – Baki Şahin
Oracle 12c ile Gelen Yeni Özellikler – Ercan Üret
Oracle Security – Onur Çınar
Oracle Veritabanı Yönetiminde Önemli Teknikler – Orhan Eripek

Yapılan sunumlara “geçmiş sunumlar” sayfasından erişebilirsiniz. Geçmiş sunumlar sayfasına erişebilmek için sitemize ücretsiz olarak üye olmanız gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı