HABERLER

Development SIG Meeting 2016

TROUG Yazılım Geliştirme Özel İlgi Grubu (Developement SIG) 2016 etkinliği 23 Aralık 2016 Cuma günü İstanbul Bilginç IT Academy’de gerçekleşti. Birbirinden değerli konuşmacıların yaptığı sunumlara ilgi hava muhalefetine rağmen yeterli seviyedeydi.

Etkinlikte gerçekleştirilen ilk sunum TROUG başkan yardımcısı ve Oracle ACE Director Gökhan ATIL tarafından “APEX: Build a Cloud Application in 45 Minutes” başlığı ile yapıldı. Gökhan Atıl oldukça interaktif bir sunum ortaya koydu. Buna ek olarak sunumun hem Cloud hemde Apex konularını bir arada barındırması da sunumun ilgi seviyesini arttırdı.

Bir sonraki sunum, Emrah Mete’nin “Useful Features of Oracle SQL Developer” başlıklı sunumuydu. Oracle SQL Developer’ın ilgi çeken ve yazılım geliştiricilerin işini kolaylaştırabilecek özellikleri demo yapılarak dinleyicilere aktarıldı.

Etkinlikteki bir sonraki sunumu, TROUG yönetim ekibinden ve Oracle ACE ünvanı sahibi Okcan Yasin Saygılı “Oracle Public Cloud for Devlelopers” başlıklı sunumu ile gerçekleştirdi. Yasin, dinleyicilere Oracle’ın Cloud mimarisi hakkında bilgiler verdi.

Salondaki bir sonraki sunumu, Qupass şirketinin kurucu ortaklarından ve etkinliğe okAnkara’dan katılan Ömer Karakaş “Geliştiriciler için Oracle veritabanı” başlıklı sunumu ile gerçekleştirdi. Ömer Karakaş’ın yaptığı sunum, veri tabanında geliştirilen uygulamaların performanslarını pozitif yönde etkileyecek örnekler barındırmaktaydı. SQL, PL/SQL ve metadata tarafında yapılan kullanım yanlışları üzerinden doğru kullanım şekillerini örnekler ile ortaya koyarak faydalı ve ilgi uyandırıcı bir sunum yaptı.

Etkinlikteki bir sonraki sunumu TROUG Yönetim Kurulu Üyesi, BI/DW Özel İlgi Grubu Yöneticisi ve Oracle ACE Director Gürcan Orhan “How To Solve Complex Business Requirements with ODI” başlıklı sunumu ile gerçekleştirdi. Katılımcılar tarafından merak uyandıran ve ilgi odağı olan bir sunum oldu. Gürcan, karmaşık iş ihtiyaçlarını ODI ile nasıl yapılması gerektiğini çarpıcı örnekler ile ortaya koyarak dinleyicilerin konu hakkındaki farkındalığını arttırdı.

Günün son sunumu Gerger’den Serdar Gökçen “PL/SQL’in Versiyon Kontrolu” başlıklı sgsunumu ile gerçekleştirdi. Serdar, PL/SQL konusunda kurumsal dünyada yaşanan en büyük problemlerden biri olan yazılan kodların versiyonlanması ve versiyon kontrollerinin yapılması konusunda geliştirdikleri ürünü örnek bir demo uygulaması yaparak dinleyicilere aktardı. Aktif olarak PL/SQL tarafında yazılım geliştiren ve versiyonlama konusunda sorun yaşayan dinleyiciler tarafından oldukça ilgi gören bir sunum oldu.

Bu yılda çok güzel paylaşımların yapıldığı güzel bir Yazılım Geliştirme Özel İlgi Grubu etkinliğini geride bıraktık. Bu etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen Bilginç IT Academy, TROUG yönetimi, konuşmacılar ve katılımcılara teşekkür ederiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı