HABERLER

Fusion Middleware SIG Etkinliği 2015

Temmuz 2013’te ilk defa düzenlenen Fusion Middleware SIG Etkinliğinin ikincisini 65’e yakın katılımcı ve 9 farklı sunumla Ocak ayında arkamızda bıraktık.
Daha önceki etkinliğimiz gibi bu etkinliğimiz de Bilginc IT Academy’in 4.Leventteki ofisinde gerçekleşti, ama hem yoğun katılımdan dolayı hem de bundan sonra daha geniş kalabalıklara ulaşmak adına yeni etkinliklerimizi daha geniş salonda yapmamız gerektiğini -aslında sevinerek- farkettik.

yusufozerZekeriya Beşiroğlu’nun açılış konuşmasıyla başlayan etkinlikte Middleware SIG başkanı Yusuf Özer “Neden TROUG’ta biraraya gelmeliyiz” sorusunun cevaplarını katılımcılarla paylaştı. Daha sonra sırasıyla Alp Yanar Weblogic’in en güncel ve popüler konularından performance tuning ve inceliklerini, Alper Ümit Yılmaz sonuç odaklı bir yaklaşım perspektifinde Weblogic ve Coherence kullanımını, Murat Şimşek ödüllü ve fark yaran uygulaması Silent Deployer’i, Fevzi Korkutata da herkeste merak uyandıran WebLogic Diagnostic Framework ve SSO konularını faydalı sunumlarıyla bizle paylaştılar. Aramızda Oracle’dan katılan executive ve danışmanlar arkadaşlarımızla beraber yediğimiz yemek sonrası öğleden sonraki oturuma geçtik.

Öğleden sonraki sunumlarda Müjdat Büyükteke SOA’yı konsept olarak bizle paylaşarak Oracle Service Bus ürünü kullanarak multi-tier servis yapısının inceliklerini, Şeyda Uçar müşterilerin kritik uygulama yazılımlarıyla duyarlı verilerinin güvenliğini sağlamalarını sağlayan Oracle Identity Manager’i, Yusuf Özer Java Management Extensions (JMX) kullanılarak her admin’in kendine ait uygulama ve sunucu izleme araçları yazabileceğini örneklerle paylaştı.

fmsigkatilimcilar

Hamza Kağan Çeliktuğ’un kapsamlı SOA Orchestration sunumu ve Serdar Mescioğlu’nun uygulama ve sunucular üzerinde monitoring ve operasyon yapmamızı kolaylaştıran WLST sunumu ile yoğun programımızı noktaladık. Neredeyse her sunumun önemli bir bölümü soru/cevap şeklinde ilerledi, böylece sadece sunum yapanlar değil bütün katılımcıların yer aldığı interaktif bir program geçirdik.

Gelecek etkinliklerde görüşmek dileğiyle.

Etkinlikte yapılan sunumlar:

Weblogic Performance Tuning – Alp Yanar, TTNET
Weblogic 12c and Coherence – Alper Ümit Yılmaz, N11
Best practices for Weblogic application deployment and administration – Murat Şimşek, Turkcell
Monitoring WebLogic Domains: WLDF and a brief intro to SSO – Fevzi Korkutata, MayaTech
Endüstriden bir SOA deneyimi: Oracle Service Bus – Müjdat Büyükteke, Akbank
Oracle Identity Management – Şeyda Uçar, Oracle
Write your own middleware performance monitoring tool – Yusuf Özer, TTNET
SOA Orchestration – Hamza Kağan Çeliktuğ, Etiya
WLST by examples – Serdar Mescioğlu, MayaTech

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı