High Availability SIG Meeting 2016

Bu yıl ki ilk etkinliğimiz olan “High Availibility SIG 2016”, Galatasaray Üniversitesi bilişim kulübü aracılığı ile üniversitenin Aydın doğan konferans salonunda gerçekleşti. Sunuma birçok firmadan ve üniversite öğrencilerinden oluşan yaklaşık 60 katılımcı iştirak etti.

Keynote

Gökhan Atıl’ın açılış konuşması ile etkinlik başladı. Gökhan Atıl, TROUG hakkında bilgilendirme yaptıktan sonra, Oracle Maximum Availability üzerine güzel bir sunum yaptı.

Zekeriya Beşiroğlu

Sonrasında Zekeriya Beşiroğlu’nun anlatımı ile RAC performance tuning üzerine yaptığı sunumunu dinledik. Öğleden sonraki ilk sunuma Erkan Ülgey’in 12c dataguard yeni özellikleri üzerine yaptığı sunumunu ve far sync üzerine yaptığı testi izledik. Ardından Talip Hakan Öztürk, Oracle 12c RMAN yeni özelliklerinden bahsetti ve bu özellikler üzerine yaptığı test çalışmasını sundu. Etkinliğin son oturumunda, Fethullah Çabuk günün özetini yapmak adına Oracle 12c de high Availibility için gelen yeni özellikleri anlatan bir sunum yaptı.

Fettullah Talip Erkan

Sunumlardan sonra kalan bir kaç katılımcı ile yeni teknolojiler hakkında sohbet etmek için bir akşam çayı içildi. Etkinlik’e katılan katılımcıların neredeyse tüm sunumlarda sorular sorması ve sunumlara dahil olmaları etkinliğin keyfini arttıran en önemli konulardan biriydi.

Galatasaray Üniversitesi Öğrencileri’de etkinlik için teşekkürlerini bildirip tekrar bir sunumda ev sahipliği yapmak istediklerini ilettiler.

Bir cevap yazın