HABERLER

Oracle Day İstanbul 2014

11 Kasım’da İstanbul Kongre Merkezinde Oracle Day İstanbul etkinliği yapıldı. Etkinliğin ana temaları Bulut Bilişim, Mobil Çözümler, Sosyal Medya ve Büyük Veriydi. Etkinlik bizim için her sene olduğu gibi bu yıl da dolu dolu geçti. TROUG olarak hem standımızla hem de sunumlarımızla Oracle Day’de yerimizi aldık. Yeni insanlarla tanışma fırsatı bulduk, uzun zamandır görüşemediğimiz arkadaşlarımızla buluşmamıza vesile oldu.

TROUG Yönetimi

Elbette her sene olduğu gibi bu senede etkinliğin teknik içerikli sunumları bizim salondaydı. Öğleden sonra tam 6 sunumla, teknik bilgilerimizi paylaşmaya çalıştık. İlk sunum Zekeriya Beşiroğlu’nun “DB & DWH Çok Önemli Özellikler” isimli sunumuydu. Zekeriya Beşiroğlu özellikle sunucu yapılandırması ve 12c ile gelen Database In-Memory’nin performansa etkilerinden bahsetti. İkinci sunum Gökhan Atıl’ın APEX ile Enterprise Manager 12c için nasıl mobil bir arayüz tasarlanabileceğini anlattığı sunumuydu. Üçüncü sırada Gürcan Orhan, Oracle Database Warehouse Builder’dan Oracle Data Integrator’a geçişin nasıl yapılacağı üzerine sunum yaptı.

Dördüncü sunumda Yalım Gerger, kendi yazılım firması tarafından geliştirilen GITORA yazılımını ve bu yazılım ile PL/SQL’de GIT servisine entegre nasıl versiyonlama yapılabileceğini anlattı. Beşinci sunumda Ümit Varol, sunucudan otomatik eposta gönderen ve kullanıcıdan gelen onay veya komut içeren cevaplar ile işlem yapabilen akıllı bir e-Posta uygulamasını PL/SQL ile nasıl yapılabileceğini gösterdi. Günün son sunumda Emre Baransel, Oracle 12c’nin Active Data Guard mimarisinde getirdiğini yenilikleri anlattı.

Yapılan sunumlara “geçmiş sunumlar” sayfasından erişebilirsiniz. Geçmiş sunumlar sayfasına erişebilmek için sitemize ücretsiz olarak üye olmanız gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı